Voliéra Papua
V těsné blízkosti pavilonu Papua vyrostla nová průchozí voliéra, ve které mohou návštěvníci z bezprostřední blízkosti obdivovat pestré zástupce papuánské ptačí fauny. Z voliéry se pak vchází přímo do pavilonu Papua s plazy a rybami této oblasti.
Nepřehlédnutelnými druhy v nové voliéře jsou bezesporu dva druhy pestrých papoušků – lori mnohobarvý horský (Trichoglossus haematodus moluccanus) a lori tříbarvý (Lorius lory). Dále jsou zde k vidění např. čejky australské (Vanellus miles miles). Postupně budou ve voliéře přibývat ještě další druhy vzácných papuánských ptáků.
Korunáč Sclaterův (Goura scheepmakeri sclaterii)
Husté deštné pralesy ostrova Papua obývají největší a nejkrásnější holubi světa. Dosahují délky až 75 cm a hmotnosti i přes 2,5 kg. Jejich nejvýraznějším znakem je vysoká řada peří, která se táhne po hlavě do čela až po týl a tvoří výraznou plochou korunu, která dala těmto ptákům i český název. Korunáč Sclaterův obývá suché i rozvodněné dešťové pralesy v nížinách i podhůří do nadmořské výšky 500 m na jihu ostrova. Většinu dne tráví na zemi, kde sbírá spadané plody, bobule, různá semena a částečně také hmyz. Hřaduje a hnízdí však vysoko v korunách stromů.
Holub dvoubarvý (Ducula bicolor)
Tento černobíle zbarvený holub obývá pralesy, mangrovníkové porosty a kokosové plantáže na pobřeží a menších ostrovech jihovýchodní Asie (Thajsko, Filipíny, Kambodža, Indonésie, Papua, Molucké ostrovy...). Hnízdí a hřaduje obvykle na malých ostrůvcích. Za potravou však zalétá i na velké ostrovy. Živí se převážně plody, různými bobulemi, fíky a plody muškátovníku. Jednoduché, jakoby nedbale postavené hnízdo je umístěno na stromech nebo keřích, samička do něj snáší 1, vzácněji 2 vejce. Hnízdí ve větších koloniích.