Pavilon slonů byl otevřen v listopadu 2004. Původní pavilon pro slony pochází z r. 1962 a je pro jejich chov zcela nevyhovující. Dnešní pavilon vyhovuje všem nárokům na moderní chov těchto zvířat i odchov mláďat.
Obývá jej skupinka slonů indických (Elephas maximus).
Divoce žijící sloni indičtí obývají pralesy jižní a jihovýchodní Asie. Živí se výhradně rostlinnou potravou. Denně jí spotřebují až 250 kg a vypijí až 200 l vody. Spí pouze 2-4 hodiny denně a i během noci tráví mnoho času příjmem potravy. Březost samice trvá 18-22 měsíců. V Červeném seznamu je slon indický veden jako ohrožený druh (Endangered). Důvody ohrožení jsou pytláctví, omezené plochy rezervací a také pronásledování slonů, kteří ničí políčka farmářů pro nedostatek přirozené potravy. V péči člověka se sloni mohou dožít až 70 let. Dříve byli využíváni při boji, slavnostech i k práci. V podobě slona je znázorňován hinduistický bůh Ganéša, který nosí radost a štěstí.
Potrava: tráva, listy, kůra a větve stromů
Sloní džungle je v současné době v rekonstrukci. Níže uvedena zvířata pobývají v zázemí.
Součástí pavilonu je také expozice Sloní džungle. Je ukázkou vlhkého pralesa, ve kterém sloni indičtí také žijí. Ze zvířat zde můžeme vidět želvu ostnitou (Heosemys spinosa), kriticky ohroženou želvu annamskou (Mauremys annamensis), agamu kočinčinskou (Physighnatus cocincinus), zástupce ptačí říše, např. lorikula modrotemenného (Loriculus galgulus), holuba dvoubarvého (Ducula bicolor), bulbulčíka bělohlavého (Hypsipetes leucocephalus luecocephalus), timálii černošedou (Heterophasia desgodinsi desgodinsi), drozda černoprsého (Turdus dissimilis) a křepelku korunkatou (Rollulus rouloul) či vzácnou rybu pangase vláknoploutvého (Pangasius sanitwongsei).